Panasonic Lumix GM1 hübriidkaamera

Hübriidkaamera (mirrorless) on täna vast kõige kuumem suund fotomaailmas. Hübriidkaamera on vahetatavate objektiividega kaamera, ent ilma peeglita. See tähendab, et ta on reeglina oluliselt väiksem ning mugavam kaasas tassida.

Panasonic Lumix GM1 on suurepärane ja stiilne kaardipaki suurune pisikaamera, mille Micro Four Thirds standardi sensor vaid veidi väiksem laiatarbe peegelkaameratest (APS-C sensoriga). Valgusdünaamika ja kõrge ISO taluvus on suurepärane, samuti on kit objektiiv üllatavalt hea. Hästi suudab ka välguga hakkama saada, ei peksa üle ja välku saab näpuga hoida mugavalt vastu lage, et oleks veel pehmem.

Isiklikult kaameraga väga rahul, mahub ka vajadusel teksataskusse ning erilist mõtet ca 1000€ kategooria poolkaader-peeglitel ausalt öelda ei näe, eriti nö tavakasutuses. Sellest on ka maailm hakanud aru saama, sest hübriidid (nii Lumixid kui paljude teised hübriidid) vallutavad hoogsalt turge. Ehk siis soovitan sellist kaamerat igapäevapildistamiseks ja kindlasti on ta mõnus ka reisimisel. Mina seda just sellistel puhkudel kasutangi.

PS. Panasonic ega keegi teine ei ole selle seisukoha eest mulle maksnud. Ma lihtsalt fännan seda kaamerat südamest ja minu tagasiside on tänu selle eest.

  • iPhone 6 Plus
  • 1/4 sec
  • f/2.2
  • 4.15mm
  • ISO 400
© All rights reserved
Osta pilte / Telli drooniga pildistama

Dji droonide ametlik lennubaas on