Ma olen ammu tegelenud loodusfotoga, aga droon tõi maastikupildistamise tuhina uuesti tagasi. Ja see ei lähe üldse üle :)
Sääre tirp, HiiumaaSääretirp on kirde-edelasuunaline umbes 2 kilomeetri pikkune kitsas maanina. Seal kasvab rohkelt kadakaid, kibuvitsu ja magesõstraid. Pinnas on üldiselt kivine. Loe pikemalt hiiumaa.ee lehelt.
Talvemuinasjutt
Siniallikad
Lumekuninganna kleidimusterMetsad on droonilt vaadates kui sammal lähedalt.
Sügis linnulennultIlus malbe aeg. Kogu seeria siin.
Kevad KakumäelKakumäe rabamets ehk Õismäe raba kevadises loojanguvalguses. Seal all metsas koguvad just praegu jõudu ülased, et end kohe kohe varsti sirgu ajada.
Pilt 2,5:1, lõuendile trükitav näiteks 150x60cm või 200x80cm.
Piltilus Viru rabaViru raba pindala (235 ha) on suhteliselt väike, kuid sellele vaatamata näeb seal kõike, mis kõrgsoole ehk rabale iseloomulik. Esindatud on paks turbalasund, liigivaene taimestik, laukad ja älved. Älves on märg, ajutiselt veega täituv lohk, koosnedes vett täis turbast. Älvest võib moodustuda vabaveeline laugas, kui raba edasi kasvab. Rabale iseloomulikud veekogud tekivad, kui raba on vähemalt 3000 aastat vana, vähemalt ühe kilomeetrise läbimõõduga ning lauge pinnaga – sellisel moel ei jõua kogu sademetest tulev vesi ära nõrguda ja koguneb laugastesse. Huumushapete tõttu on laukavesi süngelt pruunikas. Veel on rabavesi happeline, sisaldades palju orgaanilist ja vähe mineraalset ainet, mis muudab vee väga puhtaks. Ja eelneva tõttu on laugastes peaaegu võimatu näha vetikaid või kohata veetaimi. (Wikipedia)
Viljapõld loojangusDrooniga saab pilti teha ka madalamalt :)
Suveõhtu HiiumaalJuulikuu õhtu Hiiumaal, Kukkas.
Pakri laevavalvurValvas silm Pakri poolsaarel laevu valvamas. valvab laevu juba 1889. aastast.
Loojang SuurupisVastassuunalt üks selfie ka, kolmas pilt kaugemalt , neljas külje pealt, viies paljandi-panga keskelt.
Pildi keskel piilub Suurupi alumine tuletorn. Valge neljatahulise püramiidja puutorni kõrgus jalamist on 15 meetrit ja tule kõrgus merepinnast on 18 meetrit. Tuletorn ehitati 1885. aastal ja on praegu Eesti ainuke töötav puittuletorn. (Wikipedia)
Pildist. See oli uskumatult ilus hetk väga kaunis kohas. Pildi küljesuhe 3:1, mida saab printida lõuendile näiteks 150x50cm mõõdus.
Varasuvine loojang Kakumäel
Talvine Pakri pankrannikEesti Maa ehedaimal kujul. Näitab veidi hambaid? Ägedad on need hiigelsuured jääpurikagrupid, mis panga seinale kleepunud. Kui hästi otsida, leiab ka pildistaja mõõtkava mõistmiseks (vihje: vasakul).
Pangal paljanduvad Alam-Kambriumi, Ülem-Kambriumi ja Ordoviitsiumi kivimid. Seal on Pakerordi lademe tüüppaljand, kus glaukoniitliivakivi ja diktüoneemaargiliidi paksus on suurim, vastavalt 3,7 ja 4,5 m (Wikipedia)
Karge PõhjamaaPakri pankrannik sümboliseerib mulle kuidagi eriti täpselt seda, kuidas ma Eestimaad tajun. Tohutult ilusa ja veidi karmina.
Pakri pankPakri pank on Balti klindi kõige läänepoolsem osa Eesti mandril, kõrgus on 22–24m. Pangal paljanduvad Alam-Kambriumi, Ülem-Kambriumi ja Ordoviitsiumi kivimid. (Wikipedia)
Paremal paistab Väike-Pakri saar. Pilt küljesuhtes 2,5:1, panoraam kokku pandud 6 fotost.
Kajakad, kormoranid ja Keri saar
Varasuvine loojang Kakumäel
Karge ja klaar
Karge hommik KakumäelEsiplaanil rabamets Kakumäel, nimega Õismäe raba. Taustal mere kohal on madal tihe udu, sest meri on veel lahti ja suht soe, äkiline külm ajas ta aga hirmsasti udutama. 2:1.
Idüll KakumäelKa sellist pilti on mõnus ja mugav teha drooniga, varbad jäävad kuivaks.
Pajaka Vardi looduskaitseala
Pajaka-Vardi hoiualaSelline puhas lihtne aus Eestimaa suvemaastik alla vaadates. Pandud kokku väga suurest hulgast piltidest ja on 81 megapikslit suur. Küljesuhe 16:9.
Share:
TwitterFacebookPinterestTumblrGoogle+