300€ droonijaht Hiiumaal!

LEITUD!

Õnnelike leidjate pilt metsast. Aitäh, annan oma Facebooki lehel esmaspäeval teada, kui Tallinnasse jõuab, kus ta oli ja kas töötab. Asi tundus telefonis öelduna terve ja läheb 200+100€ leidjale.
Vau, on vast ühisel pingutusel jõudu! Aitäh!!!

-------

Jaga ja like'i - aitäh! Kuulutan välja 300€ auhinnalise aardejahi fotodrooni (väike valge kaameraga kopter) leidmiseks Hiiumaal Puski metsas. Auhinnafond leidjale 300€: 200€ kindlalt kätte + 100€ boonust, kui kopter on lennuvõimeline. Mõnus jalutamine metsas + teenimisvõimalus :)

Märkus: kui asi üles leitakse, annan nii siin kui Facebookis kohe teada.

Olen oma hingelt ja hobilt loodusfotograaf. Minu eriline lemmik koht Eestimaal on just Hiiumaa. Läksin ühe hea sõbra lapsepõlvekodu kanti aeropildistama 5. augustil ja siis lendas minu taevakaamera ehk droon Hiiumaal Puski metsas kõva tuulega minema.

On teada täpne GPS punkt, kust tema asukohasignaali ca 100m kõrguselt viimati sain. Siis side katkes ja kuna aku oli selleks hetkeks 17% peal, pidi ta ca 1 minuti (15% pealt) pärast alustama automaatset maandumist. Ka see võtab aega suurusjärgus 1-2 minutit. Teoreetiliselt võiks ta olla ca 50x200m alas, ilmselt punktist veidi allatuult. Joonis on allpool.

Kui selle drooni Sinu abil tagasi saan, oledki auhinna õnnelik omanik. Ja mina ka õnnelik: win-win! Lisaks võin tulla Sinu kodukohta ja teha tuulevaikse ilmaga mõned kenad taevapildid. Üks asi on kopter kui rahaline kulu, teine asja sentimentaalne väärtus, minu truu kaaslane. Pealegi on tema mälukaardil mitmed pildid lähedalasuvast lagunevast õigeusu kirikust, vanast koolimajast ja talumaadest.

Viimane asukoht

Droonil on GPS, mis andis mulle paar minutit enne allajõudmist täpse asukohapunkti: 58°54'50.5"N 22°25'17.4"E ja viide Google Mapsile: tinyurl.com/hiiudroon

Tegelikult on selle koha peal päris suur raiesmik (Google kaart näitab metsa, aga see on vana pilt). Tõsi, ta on raiesmiku servas ja ilmselt kandis tuul ta siiski metsa peale. Aga võibolla mitte. Seega võib ta olla ka puu otsas.

Suurem skeem klikkides. Hea on ehk läheneda sektoritena, meie kammisime peamiselt C1-C5:

http://f.cl.ly/items/1T2I2p2f263w3Q1Y151r/kaart-puski.jpgVõimaliku asukoha joonis, kliki suuremaks

Asukoht kaugemalt:

Võimalik maandumiskoht

Vt joonist, seal kollasega. Kui kopteri aku oli 36% peal, hakkasin teda enda poole koju kutsuma. See oli aga otse vastutuult ja tuul 150m kõrgusel oli tugevam, kui tema lennukiirus. Seejärel langetasin paanikas kõrgust ca 100m peale, minu ja kopteri vahele tuli mets ning viimane hetk oli akut näha 17% ja ka GPS punkt. 15% peal alustab ta ise automaatset maandumist, 2% enne seda ta üritas automaatselt veel stardikohta naasta.

Kuna tuulesuund (kagust loodesse) on teada ja kopter automaatselt maandumisel lülitab GPS välja, mis teda ühe koha peal hoiaks, triivis ta tõenäoliselt kokku 1-3 minutit kuni paarsada meetrit allatuult, 2-5m/s.

See oli ka põhjus, miks ta minema lendas - maapinnal oli tuul umbes 7 m/s + iilid, aga üle 100m kõrgusel oli tuul kõvem, kui ta ise lennata suutis. Minu õppetund: sellise tuulega ei lennata, vähemasti mitte üle puulatvade.

Ta võib olla nii rohus, maas, kui ka puu otsas, sest kandis propellerikaitseid, mis toimivad kui konksud.

Droon on Phantom 2 Vision+ ja maksab 1200€. Ca 50cm suurune. Kuna paaritatud ja registreeritud pult on minu käes, poleks leidjal sellega midagi teha:

Viimane reaalajas videopilt, mis droonilt jõudis minu telefoni, näha on ka raiesmiku vasak serv. Nina on stardikoha poole, sest ta üritas koju tulla. Stardikoht on hüüumärgiga kolmnurga ülemises tipus:

Raiesmik ja mets, kust otsisime. Viimane GPS punkt pildi keskel raiesmiku tagumises servas:

Mis me ise tegime ja mida veel teada

Käisime paaril korral 3-4 mehega (kummardus Hiiumaa Mudeliklubist Andres, Lauri, Thilo!) raiesmikku ja lähimetsa ka läbi kammimas, aga kuna seade on ca 50cm suurune ja koos jalgadega 30 cm kõrgune (lumivalge), siis võisime temast rohus või rägastikus lihtsalt mööda jalutada. Läbikammimist tulekski mitme inimese puhul teha rivis üksteisest 5-10m kaugusel.

Kuna droonil on küljes propellerikaitsed, võivad need käituda konksudena ja asi võib olla mõne puu ladvas.

Droonil on kleepsud kaupokalda.com ja minu telefoninumber kõhu all. Kui keset kõhtu akusahtel on tühi, peaks vaatama, kas see vedeleb läheduses, sest võis välja paiskuda.

Kuidas sinna pääseb?

Autoga pääseb päris lähedale, ca 100m kaugusele raiesmikust, ühe vana talu, millest vaid vundament järgi, õuele. Panin kaardile ka selle täpi A peale.

Kui leiad - minu kontaktid

Kui sa leiad kopteri, palun anna märku:

Tel. 50 96742 või kaupo@okia.ee

Aitäh, head inimesed ja edu aardejahtidele!

LISAKS

Siit näed ka selle kopteriga tehtud aerofotosid, viimane ongi Hiiumaalt, Kukkalt.
Ja siin minu FB leht haagi ennast külge. Ning Youtube kanal.

Tellisin küll uue drooni juba ära (Eestisse toob neid www.gps.ee), seega pilte tuleb kindlasti ka edaspidi, aga siiski - päris kallis asi ja kui üles leian, saab see olla varuks või saan müügist osa kulust kaetud.

Igatahes panen varsti oma droonile külge 20 dollarilise vidina Tile, mis kuni 50m kaugusele suudab mobiiltelefoni signaali saata ja seda terve aasta jooksul.

Drooni tutvustus:

Osta pilte / Telli drooniga pildistama

Dji droonide maaletooja